Šibenik-Varoš: Predstavljanje krizmanika

Priprava za krizmu u našoj župi započela je s početkom školske godine. Uz školski vjeronauk kandidati za svetu krizmu još se intezivnije pripremaju na svojim susretima subotom u podne, kako u župnoj dvorani tako i u crkvi, prije svega molitvom franjevačkog časoslova na početku svakog susreta, a potom i temama predviđenim za svaki susret. Na svetkovinu Krista Kralja, u nedjelju, 20. studenoga 2016., u crkvi Gospe van Grada, na dječjoj misi u 11 sati naši krizmanici su se predstavili svojoj župi. Za sakramenat krizme ove godine u našu župu prijavilo se 29 kandidata za krizmu, koji su i sami animirali cijelo ovo euharistijsko slavlje.

Na početku smo u svečanoj procesiji  ušli u Crkvu, a potom je jedna od kandidatica za krizmu uputila pozdrav svim roditeljima i cijeloj okupljenoj zajednici da ih prate svojim molitvama na putu rasta u mudrosti i odgoja u vjeri. Crkvom su odjekivali glasi našeg dječjeg zbora pod ravnanjem gospođe Dijane Gaši i s.Antonije. Oltar je bio ispunjen s 29 malih stalaka  sa Gospinim likom, a ispod svakog od njih je bio zalijepljen papirić s našim imenom i prezimenom. Fra Kristijan je nakon Evanđelja  prozvao svakog od nas imenom na što smo odgovarali „Evo me“, spremno izričući svoju želju za rast u vjeri,  u životu naše župne zajednice, ali i svakodnevno  sudjelovanje u euharistijskom slavlju, pa smo tako i nastavili moleći molitvu vjernika. Prije samog blagoslova pozvao je one koji žele da uzmu po jedan od onih stalaka s Gospinim likom,i da oni koji izvuku naše ime mole za nas kroz cijelu godinu, i tako smo dobili duhovne kumove i pratitelje na ovogodišnjem vjeronaučnom putu.Na kraju misnog slavlja primili smo Božji blagoslov i svatko od nas krunicu za početak našeg molitvenog rasta u vjeri.

Fotografije


 

Najave

DUHOVNE VJEŽBE - 2019.

************

Život u Bratstvu OFS-a, mjesečna tema za travanj 2020.

************

Odgođeni su susreti trajne formacije (regionalni susreti)

************

Dan otvorenih vrata Klerikata

************

Adresa e-pošte:

provincijalat.franjevaca@gmail.com


Pretraži sadržaj

Aktualno

KAPITUL UNDER TEN


FRANJEVAČKI BOGOSLOVI

INTERNET STRANICA


FACEBOOK STRANICA

**********************

Fra Stipica Grgat:

Otpjevni psalmi

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Muka po Ivanu (provincijski napjev /zapisao fra Stipica Grgat)

Muka po Ivanu (provincijski napjev /Služba Božja - fra Mile Čirko)

Muka po Marku (provincijski napjev /Služba Božja - fra Mile Čirko)

Muka po Mateju (provincijski napjev /Služba Božja - fra Mile Čirko)

Muka po Luki (provincijski napjev /Služba Božja - fra Mile Čirko)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Promo film o Provinciji

Posjetitelji

DanasDanas307
Ovaj mjesecOvaj mjesec12065
UkupnoUkupno7626943

Administrator

ivan.udovicic@gmail.com

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 84