Šibenik-Varoš: Predstavljanje krizmanika

Priprava za krizmu u našoj župi započela je s početkom školske godine. Uz školski vjeronauk kandidati za svetu krizmu još se intezivnije pripremaju na svojim susretima subotom u podne, kako u župnoj dvorani tako i u crkvi, prije svega molitvom franjevačkog časoslova na početku svakog susreta, a potom i temama predviđenim za svaki susret. Na svetkovinu Krista Kralja, u nedjelju, 20. studenoga 2016., u crkvi Gospe van Grada, na dječjoj misi u 11 sati naši krizmanici su se predstavili svojoj župi. Za sakramenat krizme ove godine u našu župu prijavilo se 29 kandidata za krizmu, koji su i sami animirali cijelo ovo euharistijsko slavlje.

Na početku smo u svečanoj procesiji  ušli u Crkvu, a potom je jedna od kandidatica za krizmu uputila pozdrav svim roditeljima i cijeloj okupljenoj zajednici da ih prate svojim molitvama na putu rasta u mudrosti i odgoja u vjeri. Crkvom su odjekivali glasi našeg dječjeg zbora pod ravnanjem gospođe Dijane Gaši i s.Antonije. Oltar je bio ispunjen s 29 malih stalaka  sa Gospinim likom, a ispod svakog od njih je bio zalijepljen papirić s našim imenom i prezimenom. Fra Kristijan je nakon Evanđelja  prozvao svakog od nas imenom na što smo odgovarali „Evo me“, spremno izričući svoju želju za rast u vjeri,  u životu naše župne zajednice, ali i svakodnevno  sudjelovanje u euharistijskom slavlju, pa smo tako i nastavili moleći molitvu vjernika. Prije samog blagoslova pozvao je one koji žele da uzmu po jedan od onih stalaka s Gospinim likom,i da oni koji izvuku naše ime mole za nas kroz cijelu godinu, i tako smo dobili duhovne kumove i pratitelje na ovogodišnjem vjeronaučnom putu.Na kraju misnog slavlja primili smo Božji blagoslov i svatko od nas krunicu za početak našeg molitvenog rasta u vjeri.

Fotografije


 

Pretraži sadržaj

Najave

Split:

18. prosinca: Predstavljanje monografije „Gospodin vam dao mir“

*********

13./16./20. prosinca: Koncerti pjevačkog zbora „Neuma“ iz Drniša

**********

14. - 17. prosinca: Sinj - Duhovna obnova

*********

16. - 23. prosinca: Trstenik - Devetnica Božiću

*********

22. - 26. prosinca: Božić u Čavoglavama

********

Trstenik: Mjesečne teme u OFS-u 'Blagovijest' - 2018.

*********

Aktualno

FRANJEVAČKI BOGOSLOVI

INTERNET STRANICA


FACEBOOK STRANICA

**********************

Fra Stipica Grgat:

Otpjevni psalmi

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Promo film o Provinciji

Posjetitelji

DanasDanas165
Ovaj mjesecOvaj mjesec52061
UkupnoUkupno5587568

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 81 

Administrator

franodoljanin@gmail.com