Šibenik: Završnica KMNL Sv. Nikola Tavelić

U nedjelju, 29. travnja ove godine, odigrana je završnica Katoličke malonogometne lige Sv. Nikola Tavelić. Utakmice polufinala, finala, kao i one za treće mjesto, odigrane su u gradskoj dvorani na Baldekinu u Šibeniku.

Među četiri najbolje ekipe plasirale su se sljedeće momčadi: Sv. Ante - Šubićevac kao prvoplasirana ekipa, Pohođenja Marijina – Njivice kao drugoplasirana ekipa, Presvetog Srca Isusova - Baldekin i župa Gospe od Zdravlja - Dubrava.

Program završnice započeo je zajedničkom svetom misom za sve sudionike ovogodišnjeg natjecanja u 15 sati. Misu je predvodio šibenski biskup Ante Ivas uz koncelebraciju svećenika koji su došli. Nakon mise, ekipe koje su izborile polufinale, ali i dobar dio ostalih, zaputili su se u dvoranu na Baldekinu gdje je uslijedila završnica.

Prve su na teren izišle ekipe iz Dubrave i Njivica. Nakon dobre i kvalitetne igre, ekipa Dubrave pobijedila je  s rezultatom 3 : 0 te se tako plasirala u finale. Drugi polufinalni par su bile ekipe Šubićevca i Baldekina. Kao pobjednik je izišao Šubićevac pobijedivši 2 : 1. U razigravanju za treće mjesto pobijedili su momci s Baldekina rezultatom 3 : 2.

A onda je uslijedilo i finale. Dvije župe koje poslužuju braća naše Provincije našle su se u finalu. Tko pobijedi ide u Sarajevo na završno natjecanje svih biskupija. Ulog je velik. Treneri pripremaju razne zamke i varijante. Ćiro i Brale bodre svoje momke i hrabre da budu mirni i odluči u igri. Dat je znak za početak. Sudi i sudac Ivan Krečak, profesionalni sudac, dobro poznat svima koji imalo prate 1. Hrvatsku nogometnu ligu. Momci ispituju snage i Dubrava je u početku imala svije stative, ali nema gola. Šanse se izmjenjuju i na jednoj i na drugoj strani. Završava prvo poluvrijeme, a mreže su ostale netaknute. Odmor je dobrto došao igračima. Počinje drugo poluvrijeme. Mreže su još uvijek netaknute, ali osam minuta prije kraja Šubićevac povede s jedan nula. Ćiro i njegova ekipa  skaču i slave. Brale i negova klupa, skoro da suze ne liju tužni i pokisli, ali ipak smiruju i hrabre svoje igrače.

Momci iz Dubrave su opet stisli i trud se isplatio. Ivan Škugor nakon dvije minute izjednačuje. Borba je sa svaaku loptu. Dubrava ide u napad i opet Ivan Škugor puca i lopta od stative ulazi u gol. Cijela dvorana se trese od veselja i navijanja, jer je došlo dosta ljudi iz Dubrave i iz Šibenika koji su navijali za Dubravu. Brale od sriće više i ne sjedi na klupi. Igra se i dalje dobro i prilike se izmjenjuju i na jednoj i drugoj strani. Šubićevac pokušava izjednačiti, ali gube loptu i i napadu najljepi potezi pogodak na utakmici. Ovaj put Ivan Šugor, ali drugi, zvani „Zrno“, prima loptu na centru, vara jednog igrača i ide sam pred golmana. Čini fintu i baca golmana u jednu stranu te dok je golman bio na podu, diže loptu pod gredu. Postiže treći gol i rješava pitanje pobjednika. Dvorana, odzvanja od povika: „Mi smo prvaci! Dubrava, Dubrava!“ Sudac svira kraj.

Idemo u Sarajevo kao pobjednici i prestavnici Šibenske biskupije. Veselje na klupi i među igračima iz Dubrave a također i među gledateljima na tribinama  Naravno da su mladići sa Šubićevca, zajedno s a i Ćirom,  bili malo i tužni, ali su sportski čestitali pobjednicima.

Biskup je podjelio prehare najprije prvom strijelcu Ivanu Škugoru iz Dubrave, zatim za treće te drugo mjesto. Fair play pokal osvojili su dečki s Baldekina. Na kraju je uručen i pobjednički pokal župi Gospe od Zdravlja iz Dubrave. Medalje je djelio voditelj lige don Tuna Jozić.

Dobro raspoloženje je nastavljeno druženjem u restoranu Katoličkog školskog centra, gdje je bila pripremljena večera za sve sudionike natjecanja. Župljani i z Dubrave na čelu sa svojim župnikom često su ponavljali i pjevali: „Mi smo prvaci! Mi smo prvaci!“ I zasluženo.